כולם רגילים לחשוב כי זירת המכירה המרכזית של כל בית עסק נמצאת באתר האינטרנט שלו או באולמות התצוגה בסניפים עצמם. אך האמת היא שזירת המכירה האמיתית נמצאת בתוככי המערכת שמנהלת את מערך המכירות של בית העסק, והדבר נכון במיוחד כאשר מדובר על מערכת מכירות מסוג CRM.

מה כל כך מיוחד באותה מערכת ומדוע כדאי להשתמש דווקא בה? להלן כל המידע.

בשביל מה צריך מערכת מכירות בארגון?

כל תהליך מכירה מורכב מגורמים רבים כגון הצעת מחיר, מתן הנחות ללקוחות בעלי מאפיינים כאלו ואחרים, שליחת אסמכתאות והודעות לרוכשים, עידכון פרטי מכירה בתיק לקוח, עידכון הרכישה בתיק העובד ועוד.

אם תשכילו לרכוש מערכת מכירות ממוחשבת הרי שכל תהליך המכירה, מתחילתו ועד סופו ואפילו לאחריו, יבוצע באופן אוטומטי, כך שהמערכת תהווה כלי עבודה מהיר ונוח לעובדים.

כמובן שגם הלקוחות ייהנו מהעניין בשל מתן שירות יעיל ומהיר מתמיד.

כיצד תעזור לכם מערכת מסוג CRM?

מערכת מכירות מקצועית אמורה לא רק לבצע את כל המכירה מתחילתה ועד סופה בצורה אוטומטית, אלא גם לנהל באופן מושלם את תיקי הלקוחות של בית העסק.

מערכת מסוג CRM תספק לכם בדיוק את זה. מערכת שכזאת תעניק שירות מהיר ומותאם אישית שיתרום רבות לשביעות הרצון של הלקוח, וכפועל יוצא מכך יעלה את מספר המכירות בעסק.

המערכת אף תדע כיצד לשמר לקוחות קיימים באמצעות מתן מבצעים מיוחדים. וכמובן שהכל יבוצע באופן אוטומטי תוך סנכרון מלא עם שאר המערכות בעסק ( מלאי, חשבונות וכו'), כך שגם העובדים יהיו מרוצים ורמת יעילותם תעלה.

חשוב מאוד לוודא כי המערכת שאתם בוחרים כוללת גם אלמנט לניהול השיווק, לניהול וקליטה של לידים (לקוחות חדשים פוטנציאליים) ואפיון קמפיינים. מערכת שכזאת תוודא שלקוחות חדשים לא יברחו לכם מבין האצבעות, תבוצע פנייה מסודרת אליהם ותוכלו לדעת בדיוק כיצד הקמפיין שלכם מתקדם, מאיזה קישור הגיעו המתעניינים ומהם המאפיינים שלהם. זו הדרך להתנהל חכם, לשווק ולמכור טוב יותר.

הזכרנו כי מערכת מכירות איכותית מלווה את כל התהליך גם לאחר המכירה. היא עושה זאת באמצעות שליחת מסרונים ומידעונים ללקוחות שכבר רכשו (או התעניינו) ע"פ מאפיינים שנקבעים מראש.

היא גם יכולה לעדכן את העובדים על כך שיש ליצור קשר עם לקוחות כאלו ואחרים, לשאול אותם על שביעות רצונם מהרכישה והשירות, להציע להם שירותים נוספים וכו'.

דגשים ברכישת המערכת

חשוב מאוד להתקשר עם ספקית תוכנה מובילה ובעלת מוניטין. ספקית שכזאת תדאג לבצע אפיון מלא לארגון שלכם וצורת עבודתו, כך שהטמעת מערכת המכירות תבוצע על הצד הטוב ביותר.

מעבר לזאת, רצוי לבחור במערכת שפועלת בענן והגישה אליה מתבצעת מהאינטרנט, כך שמערך המכירות והשירות שלכם יוכל לפעול כל העת ללא מגבלת מיקום או זמן.