אין ספק כי תהליך המכירה נחשב לשלב החיוני ביותר בהצלחת העסק. ללא מכירה מוצלחת ומקצועית של כל המוצרים והשירותים של העסק שלכם, לא תצליחו לשרוד. לכן מעבר לשאר הפרמטרים הנדרשים על מנת להצליח בעידן המודרני, יש צורך לתת את הדעת לכל השלבים של תהליך המכירה. אחד השלבים החיוניים ביותר, שלא כולם נותנים עליו את הדעת, הוא שלב הפולו אפ. מדובר על הצורך לשמור על יחסים רציפים עם הלקוח, מאחר וכל אחד רוצה לדעת כי הוא חשוב וחיוני. לכן חשוב לא לזלזל בחשיבות הפולו אפ ולוודא כי אתם מבצעים אותו בצורה המקצועית ביותר. 

פולו אפ – כיצד להבטיח את הצלחתו?

שלב ה- FOLLOWUP חיוני הן עבור לקוחות חדשים והן עבור הלקוחות הוותיקים של העסק. הדבר חיוני לצורך גיוס לקוחות חדשים וכמובן לצורך שימור הלקוחות הקיימים. יש לזכור כי הגיוס הראשוני של הלקוח מהווה רק את השלב הראשוני של תהליך המכירה, מאחר והשלב החשוב ביותר הוא שלב בניית האמון והקשר עם הלקוחות שלכם. באמצעות פולו אפ מוצלח תוכלו לוודא את חוזק הקשר. יש לזכור כי אומנם אף אחד אינו אוהב שמציקים לו, אך ביצוע פולו אפ מקצועי יכול להוות הזדמנות מעולה למכירה פוטנציאלית. לכן חשוב לדעת כיצד לבצע נכון את התהליך, מבלי ליצור תחושת אנטגוניזם אצל הלקוח. אחד הטיפים החשובים ביותר הוא בחירת התזמון המושלם. את מועד הפולו אפ רצוי מאוד לתאם מול הלקוח ולסכם איתו כך שמוודים שאכן הוא פנוי לשיחה וכמובן זה גם יוצר סוג של מחויבות להמשך העסקה, אם הלקוח מסרב לתאם שיחת המשך אז מומלץ לבצע את שיחת הפולו אפ מספר ימים לאחר השיחה הראשונית עם הלקוח, תוך כדי הקפדה על שעות הבוקר או הערב, במטרה להימנע מלתפוס אותו באמצע יום העבודה. כדאי ליצור תזכורת דרך מערכת CRM, מיד בסיום השיחה הראשונית. 

הטיפים הכי טובים לביצוע פולו אפ מוצלח (Follow up)

טיפים לביצוע פולו אפ מוצלח – שימו לב!

חשוב להפגין ביטחון במהלך שיחת הפולו אפ, תוך כדי הקפדה על מענה מהיר לכל סיטואציה אפשרית. יש להתכונן מראש לשיחה לעבור על שיחות קודמות נושאים שעלו בשיחות ומה בדיוק הטריד את הלקוח, ולקחת בחשבון את כל התסריטים האפשריים שלה. מומלץ ליצור מאגר תסריטים אפשרי ולרכז אותו במרכז המידע הארגוני של מערכת ה- CRM. הדבר יאפשר לכל מחלקת המכירות ללמוד מההצלחות והכישלונות של יתר חברי הצוות ולהשתפר בשיחות הבאות שלהם. כדאי להאזין לשיחות פולו אפ מוקלטות, על מנת ללמוד מטעויות. יש לזכור כי המטרה הראשונית של שיחת הפולו אפ היא להשלים את תהליך המכירה, אך חשוב להימנע מללחוץ על הלקוח או להתקשר אליו לעיתים קרובות מידי. 

אנו בחברת Reut One נשמח לספק לכם את השירות האמין והמקצועי ביותר, על מנת לאפשר לכם לבצע פולו אפ ברמה הגבוהה ביותר. אנו מתמחים במערכות CRM ונשמח לתרום לכם מהידע הרב שצברנו, לאורך שלושת העשורים שאנו פועלים בתחום. נשמח לנתח איתכם את הצרכים הייחודיים לעסק שלכם, על מנת לאפשר לכם לבחור במערכת המתאימה ביותר עבורכם. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר!