ניהול לקוחות בארגונים גדולים ובינוניים – הדרך הנכונה לעשות זאת

דף הבית » ניהול לקוחות בארגונים גדולים ובינוניים – הדרך הנכונה לעשות זאת
אחת המשימות החשובות ביותר של כל בית עסק היא לשמור על מערך ניהול לקוחות יעיל, ויש לקחת בחשבון כי ככל שמדובר בארגון מסועף ומורכב יותר, כך ישנם יותר עובדים שאמורים לתת שירות, למכור ולשווק ליותר לקוחות, ובהתאם לכך, הבלגאן יכול לחגוג ולהיות עקב האכילס.

אחת המשימות החשובות ביותר של כל בית עסק היא לשמור על מערך ניהול לקוחות יעיל, ויש לקחת בחשבון כי ככל שמדובר בארגון מסועף ומורכב יותר, כך ישנם יותר עובדים שאמורים לתת שירות, למכור ולשווק ליותר לקוחות, ובהתאם לכך, הבלגאן יכול לחגוג ולהיות עקב האכילס.

כפי שתבינו מיד, הדרך לשמור על מערך ניהול לקוחות יעיל ומוצלח טמונה במערכת מידע חזקה וחכמה.

כאן נלמד על התכונות הנדרשות ממערכת שכזאת, כך שתוכלו לבחור בה באופן מושכל.

ניהול לקוחות – החשיבות בארגונים בינוניים וגדולים

עסקים קטנים מתעסקים ע"פ רוב בקשת צרה יחסית של נושאי שירות ומכירה. כאשר מדובר בארגונים גדולים יותר, קשת השירותים כבר הולכת ומתרחבת, מה שעלול להתבטא בסרבול במתן השירות במידה ולא מקפידים על ביצוע נכון של התהליך.

כתוצאה מכך הארגון עלול לפספס עסקאות ולקוחות רבים, לבזבז משאבי כוח אדם ושעות עבודה, ובסופו של דבר לא לשרוד בזירה העסקית הכה תחרותית.

בנוסף, ניהול לקוחות שאינו מיטבי יכול לגרום גם לתסכול רב של העובדים במהלך עבודתם, לאי שביעות רצון ולתחלופה רבה של כוח אדם.

במילים אחרות, יש לעשות את מירב המאמצים על מנת לגרום לעסק לשמור על מערך ניהול לקוחות תקין בכל המישורים.

מערכת CRM – הדרך לשמור על מערך ניהול לקוחות תקין

אז כיצד מבצעים ניהול לקוחות בארגון בצורה הנכונה? באמצעות תוכנת CRM כמובן, וכאשר היא מתוכננת ומוטמעת בצורה מושכלת, חכמה ומותאמת אישית, התוצאות נראות בשטח בתוך זמן קצר.

המערכת בונה תיקי לקוח ממוחשבים עבור לקוחות קיימים ופוטנציאליים, מארכבת את כל המידע הנדרש על כל לקוח קיים, ועוזרת בסופו של דבר לעובד לתת שירות טוב יותר.

משום שמדובר במערכת שמותאמת אישית לארגון (התעקשו על כך!), כל תהליכי העבודה נקבעים בה מראש, בשיתוף פעולה בין המפתחים, ההנהלה והעובדים, כך שהעבודה זורמת בצורה מהירה ולעובדים יש הרבה פחות מקום לטעויות או תחושת אי וודאות.

גם מערך השיווק משתדרג

ויותר מזאת, אם תשכילו לבצע ניהול לקוחות באמצעות מערכת CRM, תגלו כי מדובר בכלי שיכול לתרום רבות גם למערך השיווק של הארגון וניהול הלקוחות.

מערכת איכותית תהיה מסוגלת לקלוט את כל הפניות של לקוחות פוטנציאליים אליכם מרחבי האינטרנט (הלידים), לנתח את מאפייני הפונים (למשל, מאיזה אפיק שיווקי הגיעו, שעת פנייה וכו') ולחלק את קצב הפניות אליהם בין העובדים ובהתאם לשעה המועדפת בה בחר הפונה שיחזרו אליו, התוצאה היא ניהול הלקוחות באופן מלא.

באופן זה הסיכוי לפספס לקוחות הולך ופוחת, והארגון זוכה להגדלת מעגל הלקוחות באופן משמעותי בתוך זמן קצר ביותר.

דגשים בבחירת מערכת לניהול לקוחות

שימו לב כי מערכת ניהול לקוחות שתבחרו כבר מבוססת מספר לא מועט של שנים במשק הישראלי, עובדת על גבי פלטפורמה מוכרת (כגון חלונות) ומסוגלת לספק גישה דרך האינטרנט (שירותי ענן) ללא שום מגבלת מקום או זמן.

כך תוכלו למקסם את תוצאות שידרוג מערך ניהול הלקוחות שלכם אפילו עוד יותר.

אולי יעניין אותך גם...
בעולם ניהולי קשרי הלקוחות, העמוס תוכנות ושיפורים, תוכנה אחת בולטת מעל ליתר: בואו להכיר את Microsoft Dynamics CRM.
ההחלטה על רכישת מערכת Dynamics CRM היא החלטה חשובה שכוללת שיקולים רבים. אבל, אל הליך ההתאמה ורכישת הרישיון של המערכת מצטרף גם הליך ההטמעה של המערכת בתוך הארגון. אז מהו אותו תהליך הטמעה ומה הדגשים בעת ביצוע הליך הטמעה שכזה?
מערכות Microsoft Dynamics CRM כבר מזמן הפכו לכלי העבודה העיקרי של ארגונים רבים מסביב לעולם. הליך ההתאמה וההטמעה של המערכת מוכרים לכולם אבל עדיין ישנם כמה דגשים חשובים שבלעדיהם הליך השילוב של המערכת בארגון עלול להפוך למעמסה מורכבת במיוחד.
שוק מערכות CRM סוער יותר מאי פעם, מאז כניסתה של חברת Microsoft לשוק השוק נפתח ולא מפסיק לספק לנו חדשות. המלחמה בין 2 המעצמות Microsoft CRM & Salesforce והגודש של מערכות מקומיות, מספק לנו כצרכנים מערכות תוכנה וטכנולוגיות מתקדמות לקידום השיווק והמכירות שלנו.
לאור פניות רבות של לקוחות וכן לאור ערפל הגדול שיוצרים ספקים שונים בנושא תמחור עלויות תוכנה החלטנו להוציא מסמך המסכם ככל שניתן את הדעות בעד ונגד השכרת תוכנה. המסמך בא על מנת לתת למשתמש המתלבט, כלים לקבלת החלטה.
יש תקופות שבהן נדמה שאנחנו מוקפים סקרים, והדבר נכון במיוחד אחת לכמה שנים, לקראת בחירות לכנסת. אז נכנסת המדינה כולה לתזזית סקרנית, ואמצעי התקשורת מפרסמים סקר אחר סקר, בתקווה לחזות בהצלחה את תוצאות הבחירות. רובנו נתקלנו פה ושם במושגים מעולם הסקרים, וסביר להניח שגם בסוקרים טלפוניים שביקשו לשאול לדעתנו או להיכרותנו עם נושא או מוצר מסוים.
phone icon
webthenet עיצוב ובניית אתרים

כמה פרטים קטנים

דילוג לתוכן