תוכנת CRM חברתי

 

כולנו כבר מבינים את הנוכחות הגבוהה של הלקוחות שלנו ברשתות החברתיות. ואף מעבר לכך, לרוב העסקים מהקטנים לגדולים יהיה דף עסקי ברשת חברתית ולעיתים גם לא רק ברשת אחת.

עם השנים הבנו כי הרשתות החברתיות הן עוד כלי שדרכו אנו יכולים לתחזק את הקשר מול הלקוחות הקיימים ואף להשיג לקוחות חדשים. למשל, אנו יכולים בדף העסקי לפרסם מוצר חדש, הנחות, סייל ועוד.

כאשר הלקוחות שלנו נרשמו לדף העסקי שלנו הן באופן אוטומטי יוכלו לראות פרסומים שלנו אלא אם כן הוגדר אחרת. וכאשר הלקוח יגיב לפרסום שלנו גם חבריו יוכלו לראות זאת.

בהרבה מהדפים העסקיים כיום אנו נוכל אף לראות מענה מלא של שירות לקוחות ככלי יעיל להורדת העומסים במוקדים השונים וברכישת אמון מול הלקוח שיש לו איך להשיג אותנו כל העת.

ואיך כל זה מתחבר למערכת ה- CRM?

התוכנה שפוגשת את הרשתות החברתיות היא SOCIAL CRM. מטרתה העיקרית של המערכת היא לעודד את בעל העסק לקחת את המושכות בידיים ולהעמיק את האינטרקציה עם הלקוח.

בשונה ממערכת ה-CRM המסורתית, ה- CRM החברתי מייצר קשר ישיר עם הלקוח. ה-CRM החברתי מתנהל באינטגרציה מלאה עם המערכת לניהול קשרי לקוחות ומאפשר כניסה למיקרו של הפעולות מול הלקוח.

ערך נוסף ומרכזי הוא שיפור חוויית הלקוח אם זה בערכים שהזכרנו קודם ואם זה בהעברת מסרים שיווקים. דרך מערכת משוכללת שכזו אנו יכולים ללמוד הרבה על השוק בו אנחנו מתנהלים כאשר בכל העת אנחנו נמצאים במגמת שיפור הן מבחינה עסקית (רווחים) והן מבחינת הקשר הבין אישי מול הלקוחות.

במידה והלקוח שלך נמצא שעות רבות ביום ברשתות החברתיות עדיף לך לתקשר איתו שם. באופן אוטומטי השיח מולו יהיה פורה יותר.

ניקח לדוגמה את הדור הצעיר. הפרסום שלך יהיה יותר אפקטיבי וזול אם תבחר לפרסם באינסטגרם לצורך הדגמה. הלקוח יקבל ממך את המסר שאתה מבין את הצרכים שלו.

 

לסיכום, היכולת כיום לקבל ולא רק להופיע ברשתות החברתיות הוא רב

ניטור המידע המוצע לנו בקלות מסביר ומלמד אותנו מה העדפות של הלקוחות ואיתם גם השינויים שיחסית קלים ברשתות החברתות. לדוגמה מהירות התגובה.

אם לקוח פנה אלינו או במידה והעלנו תמונת מוצר. הפידבק מתחיל בזמן אמת. שיתופים, לייקים ותגובות.