אין ספק כי בעידן המודרני ישנה חשיבות מיוחדת לתהליכי אוטומציה, המסוגלים לייעל את העבודה ולזרז אותה. כל ארגון וכל חברה היו רוצים לייעל את תהליכי העבודה שלהם, במטרה להגדיל את תפוקת העבודה ולצמצם בהוצאות מיותרות. יש לזכור כי ישנן לא מעט משימות, הדורשות עבודה מונוטונית, הגורמת לשחיקה בקרב העובדים ומגדילה את הסיכוי לטעויות אנוש. הדבר עלול להוביל לליקויים שונים בתהליכי העבודה וכמובן לגרור בזבוז של זמן ומשאבים, לצורך איתור התקלה וביצוע התיקונים הנדרשים. אך באמצעות תהליכי אוטומציה שונים, ניתן להבטיח עבודה מדויקת ויעילה יותר, תוך כדי צמצום בהוצאות מיותרות והימנעות מטעויות אנוש.

מה כדאי לדעת לגבי תהליכי אוטומציה והיכולת שלהם לייעל את העבודה?

היום כל ארגון וכל חברה יכולים להיעזר במערכת CRM המותאמת לצרכים ולדרישות שלהם, במטרה לעבד כמויות גדולות של מידע ולאחסן אותו בצורה נוחה, המאפשרת שליפה מהירה בעת הצורך. המערכת יכולה לשלוח ללקוחות החברה מיילים שיווקים, סמסים המודיעים על מבצעים ייעודיים וכמובן הטבות מיוחדות לכבוד יום ההולדת או יום הנישואין שלהם. מדובר על פעולות המתבצעות בצורה אוטומטית, בהתאם להגדרות שתכניסו למערכת. כל לקוח שיקבל הטבה מיוחדת לכבוד החג או יום ההולדת שלו, ישמח לממש אותה בבית העסק שלכם, ובכך יגדיל את אחוזי המכירות ויהפוך ללקוח חוזר ונאמן. 

אוטומציה של תהליכים בתחום התיירות

מערכת CRM של Reutone  משרתת מגוון רחב של חברות העוסקות בתחום התיירות , החל מקליטת לידים ועד לטיפול בפניות הלקוח וסגירת עסקאות בפועל:

  1. מערכת CRM מקבלת את פניית הלקוח מאתר החברה או מקמפיינים שיווקיים. המערכת מזהה את הטיול שהלקוח מתעניין בו ושולחת לו מסמך מפורט אודות הטיול, המסלול, מחירים ותאריכי יציאה אפשריים. מהלך זה חוסך כעשר דקות של עבודה ידנית, דבר שהופך למשמעותי כאשר לוקחים בחשבון את מאות הפניות המתקבלות מידי חודש. מדובר על חיסכון משמעותי בזמן ומשאבים.
  2. בעת הזמנת טיול ישנם נתונים רבים שיש להקליד בטופס הרישום. זהו מקור לטעויות אנוש, בעיקר כשהמידע נימסר בטלפון לנציג השירות. באמצעות האוטומציה נציג המכירות יכול לשלוח ללקוח קישור למילוי מקוון של הטופס. הלקוח ממלא את הנתונים, והנתונים נשלחים אל מערכת ה CRM. זוהי דרך נפלאה לחסוך בעבודה מונוטונית של העובדים ולהימנע מטעויות אנוש.

איך תהליכי אוטומציה יכולים לייעל את העבודה מול הלקוחות?

אוטומציה של תהליכים במוסדות לימוד וחברות המשווקים קורסים וסדנאות

מערכת ה CRM מנהלת את כל התהליך של פניית התלמיד ,קליטתו במערכת, רישומו וגביית התשלום עבור הלימודים. התלמיד מקבל תזכורת לפני כל שיעור, דבר שמקל על שני הצדדים. המערכת מבצעת תהליך אוטומטי של "מנגנון תזכורות" במייל שלושה ימים לפני השיעור ותזכורת בסמס יום לפני השיעור. מדובר על חיסכון משמעותי של משאבים, מאחר ואין צורך לשלם לעובד כדי שישלח את המיילים והסמסים באופן ידני.

אנו בחברת Reut One נשמח לספק לכם מגוון רחב של תהליכי אוטומציה, שיוכלו לייעל את תהליכי העבודה במחלקות השונות בחברה שלכם. למידע נוסף, צרו קשר.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על – ניהול קשרי לקוחות