מערכת CRM מומלצת – מה היא אמורה לכלול?

מערכות CRM הן מערכות שאמורות לטפל בכל מערך קשרי הלקוחות של הארגון. כבר שנים שניתן למצוא מערכות מהסוג הזה שמקלות מאוד על תהליכי העבודה, אך עדיין חלקן מאופיינות במספר מגבלות שמורגשות בעיקר ככל שמדובר על ארגון גדול יותר. אך אל דאגה, כיום כבר ישנן מערכות CRM מתקדמות הרבה יותר שמתאימות גם לארגונים הגדולים ביותר.

מחפשים מערכת CRM מומלצת שלא תגביל אתכם בשום צורה? להלן הקריטריונים שאמורה להציע לכם מערכת מובילה ואיכותית בתחום.

כל הפעולות בממשק אחד

הדור החדש של מערכות ה- CRM מתאים במיוחד לארגונים בסדרי גודל בינוניים עד גדולים, שכן הוא מונע סרבול מיותר בעבודה. אם עד לפני מספר שנים כל מערכת CRM חייבה עבודה לא נוחה מול מספר רב של ממשקים (וככל שמדובר על ארגון גדול יותר, כך מספר הממשקים הנדרש היה רב בהתאם) הרי שבימינו העבודה של המערכות הללו יעילה בהרבה ומרכזת את כל תהליכי העבודה תחת ממשק אחד נוח ויעיל.

באופן זה המערכת הופכת להיות כלי העבודה היחיד של העובד וכוללת לא רק גישה לתיקי הלקוחות אלא גם מרכזייה, מערכת לניהול משימות ויומן, מערכת לתיעוד פניות, תזכורות והתראות, מערכת דיוור, גישה למענה צ'אט ועוד. בסופו של דבר, מערכתCRM מומלצת שכזאת מאפשרת לעובד לעבור בין מסכים בצורה קלה ומהירה ולהעניק ללקוח שירות יוצא מגדר הרגיל.

מליד ועד לקוח קיים

מעבר לזאת, מערכת CRM מומלצת היא כזאת שמאפשרת לנהל את הקשר מול כל סוגי הלקוחות בצורה יעילה, בין אם מדובר בלקוח פוטנציאלי ובין אם בלקוח קיים. מבחינת לקוחות קיימים, מערכת CRM איכותית תציג בפני נותני השירות באופן אוטומטי את כל המידע על הלקוח הפונה מייד עם קבלת השיחה, כך שתהליך מתן השירות הופך ליעיל ומהיר יותר.

מבחינת הלידים, מערכת CRM מתקדמת תאפשר לנהל את כל הפניות שמגיעות מכל אפיקי השיווק (דף הבית, דפי נחיתה, פייסבוק וכו') כך שצוותי העבודה יחזרו לכל משאיר פרטים בצורה מהירה ושום לקוח פוטנציאלי לא ילך לאיבוד בדרך. המערכת פשוט מנתבת את שטף פניות הלידים בין העובדים ומבחינת ניהול השיווק היא מציגה למנהלים את התקדמות המערך בצורה גרפית וידידותית בזמן אמת. כך ניתן לקבל החלטות מושכלות בהרבה לגבי קצב העבודה וקמפיינים שיווקיים שהועלו לאוויר.

דגשים נוספים לזיהוי מערכת מומלצת

עוד דגשים של מערכת CRM מומלצת הם התקנה שאינה על מסופים, אלא אפשרות עבודה באמצעות טכנולוגיית הענן מכל מקום וזמן ללא מגבלה, גיבויים שמתבצעים בכל עת, עדכונים אונליין וטיפול בתקלות מרחוק. רצוי אף לבחור בכזאת מבוססת חלונות כך שתהיה קלה ללימוד ולהטמעה מהירה ביותר בכל ארגון.

By | 2019-04-15T02:53:26+02:00 22/03/19|מערכת CRM|0 Comments
Call Now Button
ליצירת קשר - לחצו כאן

התקשרו עכשיו:
073-2600600

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס


 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין או שאלה
Reut One – פתרונות CRM

דילוג לתוכן