מערכת CRM, יש תמורה בעד האגרה: כיצד תוכנת ניהול קשרי לקוחות מחזירה את ההשקעה

הידעתם שלפי מחקרים שנעשו בעת האחרונה בארה”ב, תוכנת ניהול קשרי לקוחות נותנת לבעליה החזר כספי מדהים של 5.6 דולר (כ-20 שקלים נכון לכתיבת שורות אלה) על כל דולר שהושקע בה? ורוצים להיות אפילו יותר מופתעים? ההחזר על ההשקעה במערכת ניהול קשרי לקוחות העוזרת לחברה להבין טוב יותר תחומים כגון אינטיליגנציה עסקית, ניהול ביצועים ועריכת אנליזות, הוא אפילו גבוה יותר – 10.66 דולר (כמעט 40 שקלים) על כל דולר שהושקע בה!

תוצאות מחקרים אלה מבהירות שתובנות עסקיות המושגות באמצעות מערכת CRM חכמה משפרות את “השורה התחתונה” של כל חברה.

בעזרת תוכנת CRM, עסקים יכולים לקבל החלטות עסקיות אסטרטגיות אשר יפיקו יתרונות רבים עבור העסק. בנוסף, שימוש בתוכנת קשרי לקוחות טובה מציב את החברה בעמדת יתרון מול המתחרות שלה. הבה נבחן לעומק דרך אחת מתוך הדרכים הרבות אשר בהן תוכנות ניהול קשרי לקוחות, כגון Microsoft Dynamics CRM ו- FollowUp CRM מעניקות למשתמשים בהן החזר גבוה על ההשקעה: ניהול החזרי המס.

לעיתים קרובות, חברות ועסקים גדולים נתקלים בקושי במעקב אחר החזרי המס שלהם. במקרים רבים החזרי המס של חברה אחת מנוהלים על ידי כמה רואי חשבון (ממחלקת ראיית החשבון של החברה או ממשרד רואי חשבון עצמאי), ולא תמיד קיימת תקשורת מלאה וזורמת בין כל רואי החשבון העוסקים במלאכה, משום שהם מוצפים במטלות ובניירת. הניירת הרבה מקשה על המנהלים ועל רואי החשבון לבחון את יעילותו של התהליך ולנהל את כל החזרי המס השונים – אלה שיש לתכנן, אלה שכבר “בדרך אליכם” ואלה שאולי נתקעו איפשהו…

לכן קורה לעיתים קרובות שאתם רוצים לברר משהו לגבי החזר מס מסויים ומתקשים לקבוע בדיוק באיזה שלב בתהליך הוא נמצא. יתרה מכך – מכיוון שהחומר אינו מסודר במקום אחד במערכת אחת חכמה, העובדים צריכים לחפש באופן ידני את התיקים והמסמכים המתאימים, ולעיתים הם אפילו לא יודעים בבירור איזה מהעובדים אחראי על אותו החזר מדובר.

תוכנת קשרי לקוחות טובה יכולה לעזור לכם למנוע את הבעיות הללו.

Microsoft CRM , למשל, יכולה למפות את התהליכים השונים המתנהלים בעסק בכל רגע נתון, וניתן לתכנת אותה כך שתעקוב אחר כל צעד ושלב בדרך להחזר המס. השימוש בתוכנה מספק לחברה את האפשרות לתייג את כל המסמכים במקום אחד, ולאתר את האנשים העובדים על כל תיק.

בתמונה הבאה, למשל, אתם יכולים לראות כיצד מנהלת התוכנה את כל המסמכים והמידע של הארגון – בחלון אחד בלבד. מצד שמאל תראו תפריט פשוט להבנה, אשר דרכו ניתן לבחור איזה מידע מעניין אתכם כרגע (ניתן לבחור בכמה סוגי מידע), ובמרכז המסך למעלה ניתן לבחור אילו תיקים או פעילויות להציג בתוך אותו מידע.

42384_desc3_1_1

מערכת ניהול קשרי לקוחות תמפה עבורכם את התהליכים הדרושים, וכך בכל פעם שתשלימו צעד בתהליך, המערכת תודיע לכם מהו הצעד הבא שיש לעשות. כך גם תוכלו לדעת תמיד, בלחיצת כפתור, באיזה שלב נמצא כל החזר מס – מה שיאפשר לכם לזרז תהליכים תקועים.

התוצאה של ניהול טוב ומאורגן יותר של החזרי המס, היא כמובן החזרים מהירים יותר, ואפילו גדולים יותר.

עדיין לא השתכנעתם? בואו נסתכל על כמה שימושים אפשריים נוספים שניתן לעשות באמצעות מערכת ניהול קשרי לקוחות:

  • אתם יכולים לכתוב תובנות עסקיות על החברה שלכם בעזרת לוחות ממוחשבים קלים לקריאה.
  • אתם יכולים ליצור תחזיות ואנליזות במטרה לזהות מכירות מפתח ותרחישים אפשריים בשוק.
  • אתם יכולים ליצור דוחות אד-הוק כך שתמיד תהיה לכם גישה מיידית בדיוק לדבר המסויים לו אתם נזקקים.
  • אתם יכולים לבחון מדדי ביצוע מרכזיים בזמן אמת דרך מדדים שהגדרתם מראש.

רוצים לשמוע עוד על הדרך בה תוכנת ניהול קשרי לקוחות יכולה לעזור לכם לחסוך כסף ולשפר ביצועים? צרו עמנו קשר עוד היום, ואנו נשמח לעזור!